- og sorgen ved tabet

2019:

29. mar. – Stavnsholtkirken, Farum

10. apr. – LMS (Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade), København

7. maj – Barnets Blå Hus, Frederikshavn

8. maj – TUBA (Terapi for unge som er børn af alkoholikere), Aalborg

8. maj – LOF, Nørresundby

14. maj – TUBA (Terapi for unge som er børn af alkoholikere), København

15. maj – LPSA (Landsforeningen for Pårørende til Stof- og Alkoholafhængige), Christianshavn

6. jun. – Projekt BRUS, Aarhus

20. jun. – Tjele, Orelund

26. jun. – TUBA (Terapi for unge som er børn af alkoholikere), København 

27. jun. – Tjele, Orelund

3. sep. – Tjeles venner, Allerød

12. sep. – KVUC, København

15. sep. – Ældresagen, Værløse

24. sep. – Vejle Idrætshøjskole, Vejle

26. sep. – Huset No7, Herning

1. okt. – Draaby Kirke, Jægerspris

2. okt. – Nordfyns gymnasium m. Claus Elgaard, Søndersø

2. okt. – Otterup Bibliotek m. Claus Elgaard, Otterup

3. okt. – Midtfyns gymnasium m. Claus Elgaard, Ringe

3. okt. – Nyborg Bibliotek m. Claus Elgaard, Nyborg

7. okt. – Sundhedshuset v. Novavi, Tårnby

10. okt. – Brøndbyvester Bibliotek, Brøndby

16. okt. – Lundtofte Kirke, Lyngby

24. okt. – Rejseladen, Glumsø

30. okt. – Horsens Klostersogn, Horsens

4. nov. – Københavns Professionshøjskole, København

4. nov. – Projekt BRUS, Randers

4. nov. – Tjeles Venner, Viby

7. nov. – Ikast-Brande bibliotek, Ikast

11. nov. – Allerup-Davinde Husholdningskreds, Odense

12. nov. – Fagligt Selskab for Addiktiv Sygepleje, Kolding

13. nov. – Projekt BRUS, Odder Bibliotek, Odder

14. nov. – Kapernaumskirken, København 

20. nov. – AA, Korsvejskirken, Tårnby

25. nov. – Silkeborg Medborgerhus, Silkeborg


2020:

9. jan. – Tjele, Orelund

14. jan. – Allerød Bibliotek

16. jan. – Tjele, Orelund

21. jan. – Tømmerup Kirke, Kalundborg 

28. jan. – Hotel Hafnia, Torshavn

29. jan. – Glasir, Torshavn

30. jan. – Radikale Venstre, Lyngby Rådhus

7. feb. – LOF Odense

20. feb. – Vangede Kirke 

21. feb. – LOF Fredericia

25. feb. – Østerhåb Kirke, Horsens

8. mar. – Tapperiet, Køge

10. mar. – Ølstykke Bibliotek

26. aug. – Slotsø Palæet, Hillerød

9. sep. – LMS, Valby

24. okt. – Næsby Kirke, Odense

10. nov. – Nørrebro

2021:

11 maj – Ikast Rotary

18 maj – Solrød Bibliotek

22 jun. – Livsstil, Hellerup

28 jun. – Byens Hus, Hellerup

21 aug. – Odense Kongrescenter

25 aug. – Byens Hus, Hellerup

25 aug. – Ringe Bibliotek

1 sep. – Hillerød Stadion

1 sep. – Sjølund, Kolding

3 sep. – Kulturhuset, Skanderborg

21. sep. – Fredericia Idrætscenter

22. sep. – Torsted, Horsens

22. sep. – Treenighedskirken, Esbjerg

27. sep. – Kulturhus Vig

28. sep. – Tobakken, Esbjerg

29. sep. – Ærø (for ansatte)

29. sep. – Ærø (for borgere)

4. okt. – Slangerup

6. okt. – Gråsten

6. okt. – Svendborg

12. okt. – Ubby, Kalundborg

13. okt. – Hellerup, Byens Hus

14. okt. – Sæsing, Tårs

28. okt. – Bjerringbro

1. nov. – Kbhs Professionshøjskole

4. nov. – Vangede

8. nov. – Hellerup

9. nov. – Hellerup

10. jan – Hellerup
kl. 17-19 (ÅBENT). Gentofte Hovedbibliotek, Ahlmanns Allé 6, 2900 Hellerup

18. jan. – Solrød
kl. 14-16 (ÅBENT), Solrød Strand Kirke

26. jan. – Horsens
kl. 19-21 (ÅBENT), Brædstrup Bibliotek, Niels Wongesvej 8, 8740 Brædstrup

7. mar. – Skagen
kl. 19-21 (ÅBENT) Skagens Bibliotek

10. mar. – Odense
kl. 17-19.30 (ÅBENT) Munkebjerg Kirke, Ost & Rødvin, tilmelding til kirkekontoret 

6. apr. – København
kl. 16.30 (LUKKET) – The Social House, Bredgade 69A, 1260 København

3. maj – Holbæk
kl. 17.30-21 (ÅBENT) – TUBA Holbæk – en kombination af foredrag 1 og 2 

- og oprydning

2020:

4. mar. – Ikast Bibliotek

8. mar. – Tapperiet, Køge

20. jun. – Barnets Blå Hus, Blokhus

23. sep. – Slotsø Palæet, Hillerød

8. okt. – CPH Academy, København

21. okt. – Kjellerup Bibliotek

26. okt. – Brørup Bio

9. nov. – Smørum Kulturhus

17.nov. – Lille Heddinge, Stevns

2021:

12. jan. – Nykredit, Kbh/Virtuelt

25. maj – Mødecenter Odense 

17. jun. – Barrit Kirke

19. aug. – Torshavn

26. aug. – EFT Instituttet, København

7. sep. – Jyderup Bibliotek

15. sep. – Randers Bibliotek

7. okt. – Middelfart Bibliotek

24. feb. – Herning
kl. 19-21.30 (ÅBENT), Huset no 7, Herning, info om tilmelding følger

23. mar. – Tønder
kl. 19-21 (ÅBENT), Gratis, Tønder hallerne – Sønderlandevej 4, 6270 Tønder. Info om tilmelding følger

3. maj – Holbæk
kl. 17.30-21 (ÅBENT) – TUBA Holbæk – en kombination af foredrag 1 og 2 

9. mar. 21 – Nykredit

13. okt. 21 – Ikast Bibliotek

Ingen planlagte pt.

- skræddersyede

2019:

21. feb – Farum – Boglancering af “Kun når det regner” – Cafe Sus i Dus

7. mar – Farum – Boglancering af “Kun når det regner” – Cafe Sus i Dus

19. mar – Farum – Boglancering af “Kun når det regner” – Cafe Sus i Dus

11. apr – København – Boglancering af “Kun når det regner” – Designcaféen

7. maj – Hellerup – Workshop om selvværd og selvtillid – Byens Hus

2020:

23. jun – Kort webinar om Bolsjefilosofi – Arrangeret af Forfatterforedrag

25. nov – Klampenborg – Boglancering af ‘Bolsjefilosofi og andre leveråd’ – Restaurant Piil & Co

2021:

20. maj – Om sorg / Øvelser i afsked m. Carsten Jensen – Musikhuset Århus

21. maj – Om sorg / Øvelser i afsked m. Carsten Jensen – DRs Koncerthus

21. jun. – Zonta – My life and my fight for equal rights

11. aug. – LMS – Restaurant Babylon – om mine spiseforstyrrelser

31. aug. – Livsstil, Hellerup – Samtale Salon med Elisa Lykke

9. sep. – Når relationerne er dysfunktionelle, workshop for Blå Kors Danmark, Billund

20. sep. – Livsstil, Hellerup – Samtale Salon med Peter Øvig 

5. okt. – København, Demenslinjen, workshop om rådgivning

11. nov. – Nyborg, Samba 9.konference for vejledere på og omkring ungdoms-uddannelserne, workshops om senfølger, bagage og oprydning – og om ensomhed og sorg

11. nov. – Nyborg
kl. 9-12 (ÅBENT) Samba 9 konference for vejledere på og omkring ungdoms-uddannelserne. 
Workshop 1: Senfølger, bagage og oprydning
Workshop 2: Ensomhed og sorg

24. mar. – Herlev
kl. 17.30-19.30 – Herlev – (LUKKET) Novavi, om senfølger, pårørende grupper og frivillighed